İLETİŞİM BİLGİLERİ

GÜNGÖR ÇAKAN

 

Cep Telefonu:

 

  0536 314 68 14


DEVREK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

 

AİLE HAYATI

TAKVİM
FACEBOOK SAYFAM
 Facebook Sayfam
ÜYELİK GİRİŞİ
HADİSLERLE İSLAM

HADİSLERLE İSLAM

ANASAYFA

Yaz Kur'an Kurslarında yardımcı olması amacıyla, bazı dökümanlar bir araya getirilmiştir.
Namaz dualarını ve Namazlarımızda sıkça okunan bazı süreleri Dr. Fatih ÇOLLAK hocamızın sesinden talim ve takip ederek daha kolay öğrenmemize vesile olacaktır.
Etkinlikler Dinimi Öğreniyorum Yaz Kur'an Kursu Kitabımızın her bölümü için hazırlanan eğlenceli sorularını, öğrencilerimiz çözerken çok eğlenecek...
Müslüman olarak bilmemiz gereken bilgileri kısa kısa özet bir şekilde öğrenebileceğimiz sayfamızda konular mümkün olduğunca özet bir şekilde anlatılmıştır. Faydası olması temennisiyle...
Öğrencilerimizin öğrenmelerine eğlenceli kılacak bazı ilahilerin kısa yollarını bu sayfamızda sunacağız. Derslerin daha eğlenceli olacağına eminim...
Şule Kala'nın sunumlarıyla özellikle gençlerimizin merak ettikleri önemli soruların misallerle kısa video olarak anlatımı Diyanet TV ekranlarından bize sunuluyor...
Temel Dini Bilgiler başta olmak üzere ilgili bazı konulardan yüzlerce soruyu içeren soru bankasının hayırlara vesile olmasını dileriz.
Öğrencilerimizin boyayarak eğlenceli bir şekilde öğrenmeleri açısından düzenlenen sayfamızın hayırlara vesile olması temennisiyle...
Müezzinlik yapmak isteyen öğrencilerimiz için çalışma sayfası.. Ezan, Müezzinlik, Hutbe Duaları...
Çeşitli kurslar sonunda verilebilecek Teşekkür Belgesi, Takdir Belgesi, Katılım Belgesi, Kur'an'a Geçiş Belgesi gibi belgeler ve kenarlıklar içermektedir.
Ayeti Kerimeleri ve Efendimizin hadislerinin kolay bir şekilde öğrenilmeye teşvik amacıyla muhtelif kaynaklardan ayet ve hadis metinleri çıkarılmıştır.
Resimlerle Görgü Kurallarını resimli bir şekilde daha rahat anlayıp, anlatmaya vesile olması temennisiyle....
Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü tatillerini evde geçiren öğrenciler için 60 etkinlik ve eğitim materyali hazırladı. Tatillerde yavrularımız için istifade edebileceğimiz harika bir döküman...
Hesaba çekilmeden önce kişinin kendini hesaba çekebilmesi çok önemli... Biz kendimizi hesaba çekebiliyormuyuz?? sonuç nasıl...
Geleceğin suçlusunu yetiştirmenin 8 basit kuralı.! ‎1 Küçükken daha, çocuğa ne isterse vermeye başla! Ki, herkesin onun geçimini sağlamakla mükellef olduğuna inansın... 2 Fena sözler söylediğinde gül! Ki, kendisinin akıllı olduğuna inansın...
İstiklal Marşının kabulünün 97. Yılı münasebetiyle Nürnberg Din Hizmetleri Ataşeliği Hof DİTİB Osmanlı Camii tarafından 30 öğrencinin katılımı ile İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.
Nürnberg Din Hizmetleri Ataşeliği Hof DİTİB Osmanlı Camii öğrencilerine yönelik olarak Ostern Tatilinde Yatılı Kamp Programı gerçekleştirildi.
Nürnberg Din Hizmetleri Ataşeliği Hof DİTİB Osmanlı Camii derslerine devam eden öğrencilerin düzenlediği Kutlu Doğum Programı yoğun bir katılımla Hof‘ta yapıldı. Dernek Başkanı Kadir KONAK’ın selamlama konuşması ile başlayan program Hof Osmanlı Camii Bayan Din Görevlisi Gönül ÇAKAN’ın ''Hz Peygamber ve Güven Toplumu'' konulu konferansı ile devam etti.
Hof DİTİB Osmanlı Camii olarak Hof ve çevresindeki öğrenci ve velilerin katılımı ile geleceğimizin teminatı yavrularımız için bir eğlence ve kaynaşma programı düzenlendi.
Nürnberg Din Hizmetleri Ataşeliği Hof DİTİB Osmanlı Camii Kadınlar günü münasebetiyle bir program düzenledi. Bayanların yoğun ilgi gösterdiği programa çevre dernek kadın kolları başkanları ve bayanları da katıldı.
Hof Ditib Osmanlı Camimize devam eden öğrencilerimiz Kur'an-a geçmeye başladılar..
5 Aydır devam eden Ailecek Sabah Namazı Buluşmalarımızda bu sabah da bay-bayan, çoluk-çocuk ailecek gerçekleştirdik.
Ludwigsburg DİTİB Yavuz Selim Camimizde başlatmış olduğumuz "AYDA BİR CÜZ DE SEN OKU!" kampanyamız çerçevesinde dileyen tüm bayanların katılımıyla her ay bir hatim okuyoruz ve her ay beraberce sohbet ve duasını yapıyoruz.
Hani atalarımız derler ya; "Gönül Ne Kahve İster Ne Kahvehane Gönül Sohbet İster Kahve Bahane..." Yılların eskitemediği dostluklar vardır. Sizin için sevinen sizin için üzülen dostlar. Kardeş kadar yakın. Bazen daha da fazla. Bir araya gelmek istersiniz hayatın çeşitli gaileleri bırakmaz yakanızı.
Cergy-Pontoise Sultan Ahmet Camimizde öğrenci, öğretici ve velilerimizin de gayretleriyle öğrencilerimiz hızla Kur’an’a geçiyor.
Paris Din Hizmetleri Müşavirliğine bağlı DİTİB Cergy-Pontoise Sultanahmet Camiinde Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler derslerine katılan öğrenciler için anneler günü ve yıl sonu hatim merasimi düzenlendi.
Fransa Din Musavirligi ve Ditib'in duzenledigi KUTLU DOGUM ANMA programi, Pontoise Sultan Ahmet Camii'inde kutlandi
Ditib Kadın Kolları tarafından düzenlenen Hanımlara Cenaze Yıkama Kursuna derneğimizden de Ayşe Yeşil ve Filiz Kaya katıldı. Ayrıca Perşembe günü Ditib Vaizesi Sultan Gür tarafından derneğimizde yapılan Kur'an-ı Kerim ve Dini Bilgiler dersindede bayanlara Cenazenin nasıl yıkanacağı hakkında bilgiler uygulamalı olarak anlatıldı.
"Gençlerimiz bizim geleceğimizdir" bilinciyle Pazar sohbetlerine devam ediyoruz. Bu hafta akşam - yatsı namazları arasında yaptığımız sohbetin ardından Fatih kardeşimiz bizlere biraz başlama çaldı, türküler söylendi, çaylar içildi, ikramlar yenildi.
18.12.2010 - 31.12.2010 tarihleri arasındaki yılbaşı tatili dolayısıyla düzenlenen program çok verimli bir şekilde geçti. Bu yoğun programa katılan tüm öğrenci ve velilerimize çok teşekkür ederiz.
 1 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam129
Toplam Ziyaret455549
KUR'AN PORTALI

DİYANET ÇOCUK

 

DİLEK ÖNERİ KUTUSU