İLETİŞİM BİLGİLERİ

GÜNGÖR ÇAKAN

 

Cep Telefonu:

 

  0536 314 68 14


DEVREK İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

 

AİLE HAYATI

TAKVİM
FACEBOOK SAYFAM
 Facebook Sayfam
ÜYELİK GİRİŞİ
HADİSLERLE İSLAM

HADİSLERLE İSLAM

DERNEĞİMİZDE İFTAR YEMEGİ 2010

 Pontoise’de İftar Coşkusu 

Cergy Pontoise Fransız Türk Kültür Derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği bu yıl da farklı din ve kültürlere bağlı insanları bir araya getirdi.

 

Paris Başkonsolosu Uğur Arıner, Paris Büyükelçiliği Müsteşarlarından Şebnem İncesu, Paris Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Dr. İsmail Hilmi Bilgi, Cergy Belediye başkanı Dominque Lefevre ve Başkan Yardımcısı Sadık Abrouss, İslam Konseyi Bölge Başkanı Said Elmouiddin, Dernek yönetici ve üyeleri, çevredeki Türk vatandaşları iftar yemeğinde buluştu.

 

Cergy Pontoise Sultanahmet Camii Din Görevlisi Güngör Çakan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında, Ditib Din Görevlisi Üzeyir Gür’ün ezan okumasının ardından iftar açılarak derneğin Kadın Kolu üyeleri  tarafından  hazırlanan  yemekler ikram edildi.

 

İslam dininin bir hoşgörü dini olduğunu vurgulamak için her yıl geleneksel hale gelen iftar yemeğinde bir araya gelmenin mutluluk duyulduğu, Müslüman kardeşlerimizin yanı sıra çok sayıda Fransız dostların katılımıyla  dinler arası diyaloga dönüşerek güzel bir duygu veren iftar yemeğine 500 kadar konuk katıldı.

 

İftar yemeğinin ardından Cergy Belediye Başkanı Lefevre, “Cergy Pontise’deki Türk halkının dayanışmasını memnuniyetle müşahede ettiğini, buna her zaman destek vereceğini ve önümüzdeki yıl yapılacak olan davete de memnuniyetle iştirak edebileceğini” belirtti. Selamlama konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Paris Başkonsolosu Uğur Arıner’de konuşmasında  “yaşadığımız Fransız toplumu içinde etkinliğinizin artırılması düşüncesiyle, Fransız vatandaşlığının alınmasının gerekliliğine dikkat çekerek, birlik ve beraberlik içerisinde düzenlenen bu tür faaliyetlerin devam etmesini temenni ettiğini belirterek tüm vatandaşların yaklaşmakta olan Ramazan Bayramını tebrik etti. Din Hizmetleri Müşaviri Dr. İsmail Hilmi Bilgi de teravih namazı öncesi vatandaşlara sohbet etti.

 

İftar Programı sonunda, Dernek Başkanı Hikmet Türk, birlik ve beraberliği artırarak davete katılan tüm misafirlere ve yemeğin hazırlanmasına katkıda bulunanlara teşekkür etti.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam139
Toplam Ziyaret455559
KUR'AN PORTALI

DİYANET ÇOCUK

 

DİLEK ÖNERİ KUTUSU