İLETİŞİM BİLGİLERİ

GÜNGÖR ÇAKAN

 

Cep Telefonu:

 

  0536 314 68 14


BARTIN İL MÜFTÜLÜĞÜ

 

AİLE HAYATI

TAKVİM
FACEBOOK SAYFAM
 Facebook Sayfam
ÜYELİK GİRİŞİ
HADİSLERLE İSLAM

HADİSLERLE İSLAM

CAMİMİZDE YIL SONU HATİM MERASİMİ VE ANNELER GÜNÜ COŞKUSU

Paris Din Hizmetleri Müşavirliğine bağlı DİTİB Cergy-Pontoise Sultanahmet Camiinde Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler derslerine katılan öğrenciler için anneler günü ve yıl sonu hatim merasimi düzenlendi.

Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. İzzet Er, Koordinatör Din Görevlisi Ahmet Demirel, Poissy Din Görevlisi Mehmet Toker ve Saint Gratien Din Görevlisi Mehmet İzci, Öğrenci velileri ve bayanların yoğun katılımıyla başlayan merasimde, Din Görevlisi Güngör Çakan, Aile ve Kur’an eğitiminin önemi ile ilgili kısa bir konuşma yaptı ve öğrencileri başarılarından, velilerini de bu gayretlerinden dolayı tebrik etti.

Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. İzzet Er de bir konuşma yaparak öğrencilere ve onlara destek verip yönlendiren ailelerine teşekkür etti. Çocukların eğitimlerini ilerletmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.

Coşkulu bir şekilde geçen program öğrencilerin ilahiler, şiirler, hadis-i şerifler ve çeşitli yazılar okudular, eğlenceli piyesler sergilediler. Öğrenciler tarafından Kur’an’dan ayetler ve Namaz Surelerinin okunmasının ardından hatim duası yapıldı. Cemaatin yoğun ilgi gösterdiği merasimde duygulu anlar yaşandı.

Programın ikinci bölümünde katılımcılara sorular yöneltilip, hediyelerin verildi, fıkralarla eğlenceli dakikalar yaşandı. Cami derslerine devam edenlere bitirme belgeleri verilmesinin ardından Dernek Başkanı Hikmet Türk kısa bir konuşma yaparak öğrencileri yetiştiren hocalarına, tüm davetlilere maddi ve manevi katkılarından dolayı teşekkür etti ve yardıma önderlik edenlere teşekkür belgesi takdim edildi.

Dernek yönetimi tarafından sene içerisinde başarılı görülen öğrencilere çeşitli hediyeler verilmesi, Din Görevlisi Güngör Çakan, Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Hasan Hancı ve öğreticilere teşekkür edilmesi ve çiçek takdim edilmesinin ardından program sona erdi.

 

  
9208 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret436824
KUR'AN PORTALI

DİYANET ÇOCUK

 

DİLEK ÖNERİ KUTUSU