İLETİŞİM BİLGİLERİ

GÜNGÖR ÇAKAN

 

Cep Telefonu:

 

  0151 47 447 106

Theresienstr. 7

95028-HOF

ALMANYA 

AİLE HAYATI

TAKVİM
FACEBOOK SAYFAM
 Facebook Sayfam
ÜYELİK GİRİŞİ

VELİLERİMİZLE YAVRULARIMIZ İÇİN TOPLANDIK.

 
Velilerimizin yoğun katılımıyla yapılan Veli Toplantısında konuşulan ve kararlaştırılan konulardan bazıları şöyle:
 
 
Değerli Velilerimiz;

 

Ludwigsburg Yavuz Selim Camii Kur’an Kursunun 2014-2015 Eğitim-Öğretim Döneminin başta öğrencilerimize, velilerimize ve görevlilerimize hayırlar getirmesini Allah’tan temenni ediyoruz.

 

Yavrularımızı sizlerinde desteğiyle Milli ve Manevi değerlere sahip, vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmek temel hedefimizdir.

 

Çocuğunuzu kahvaltı ettirmeden veya yemek yedirmeden kesinlikle derse göndermeyiniz. Ders sonrası çocuğunuza derste ne işlediğini sorun ve beraberce çocuğunuzla dersi tekrar edin. Çocuğunuzun yaşamındaki en etkili çevre aile çevresidir. Çocuk yaşamında en çok etkili örnekleri ailesinden alır. Anne-baba olarak tüm davranışlarınızla çocuklarınıza örnek olunuz. Namaz gibi.

 

Öğrencilerimizin konuları kavraması ve disiplin açısından derslere ZAMANINDA gelmeleri ve kişisel DOSYA, DEFTER, KALEM ve KİTAP(Cüz,Kur’an-ı Kerim) gibi ders araç gereçlerini getirmesi zorunludur. Derse geç gelen ve eksik eşyası olan öğrencilerimiz derse alınmayacaktır.

 

Derse bir mazeretinden dolayı katılamayacak olanlar için Özür Mektubu verilmesi, çok acil durumlarda telefonla bildirilmesi gerekmektedir.

 

Dersin işleyişini ya da sınıf huzurunu bozan öğrencilere görevliler tarafından çeşitli  yaptırımlar (ödev, teneffüse çıkmama ya da ders sonunda arkadaşlarından bir müddet sonra çıkma vb)  uygulanacaktır.

 

Ders Programları mümkün olduğu kadar sizlerin isteğine göre düzenlenmeye çalışılacak, liste www.gungorcakan.com sitemizde ilan edilecek, hem de kapıya asılacaktır.

 

Programda Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Dersleri yanında, mümkün oldukça Ders günlerinin çoğaltılması yerine, ders saatlerinin arttırılması yoluna gidilmesi planlanmaktadır. Her öğrenci için hafta sonu bir gün 10:00-13:30 arası ders yapılacak olup, öğrencinin bir gününü de ailesiyle beraber geçirmesi planlanmaktadır.

 

Kur'an-ı Kerim ve Dini Bilgiler dersinin daha verimli geçmesi ve öğrencilerimizle daha iyi  ilgilenebilmemiz için ders saatlerinde ve sınıflarında  değişiklik yapılmış kur sisteminin uygulanması amaçlanmıştır.

 

Sınıfta oyuncak, cep telefonu ve mp3 gibi cihazların kullanılması, sakız çiğnenmesi, yiyecek, içecek türü şeyler yenilmesi yasaktır. Kızlarımız, derslere başları örtülü, makyajsız ve dar olmayan elbiselerle gelmelidir… Derslerde cep telefonu, oyuncak gibi şeylerle oynadığı görüldüğünde, sadece veliye verilmek üzere görevli tarafından bir hafta  alıkonulacaktır.

 

Bu sene ilk olarak 2007,2008,2009 doğumlu yavrularımızın katılımıyla ahlak ve değerler eğitiminin verileceği dini bilgiler anasınıfı oluşturulacaktır.

 

Herhangi bir şekilde öğrencilerimizle ilgili dernek veya camimizle ilgili bir sorun olduğunda hizmetin daha verimli hale getirilmesi için her zaman görüş ve önerilerinizi tarafımıza bildirmeniz öğrencilerimizin menfaatine olacaktır.

 

Sonuç olarak bizler şunu her zaman biliyoruz ki; bu çalışmaların başarıya ulaşması ancak siz değerli velilerimizin fedakar emekleri ve sonsuz sabrıyla gerçekleşecektir. Sizleri her zaman olduğu gibi derneğimizde birlik, beraberlik ve işbirliği içinde görmek bizleri mutlu edecektir. Bu şekilde yavrularımıza, derneğimizin de bir çeşit aile ortamı olduğunu hissettirmiş olacağız.

 

Yeni eğitim-öğretim yılının hepimiz için hayırlı olması dileklerimle.

Dernek Yönetimi ve Din Görevlileri

 

Kayıt Tarihi : 21 Eylül 2014 – 1 Ekim 2014 tarihleri arasındadır.2266 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret365320
KUR'AN PORTALI

DİYANET ÇOCUK

 

DİLEK ÖNERİ KUTUSU