İLETİŞİM BİLGİLERİ

GÜNGÖR ÇAKAN

 

Cep Telefonu:

 

  0151 47 447 106

Theresienstr. 7

95028-HOF

ALMANYA 

AİLE HAYATI

TAKVİM
FACEBOOK SAYFAM
 Facebook Sayfam
ÜYELİK GİRİŞİ

KAYITLARIMIZ BAŞLADI

VELİ BİLGİLENDİRME NOTU İNDİR
KAYIT FORMU İNDİR


Kayıtlarımız devam etmekte olup her türlü sorunuz ve bilgi almak için 0151 47 447 106 nolu telefondan Din Görevlimizi arayabilirsiniz...


HOF DİTİB OSMANLI CAMİİ

KUR’AN KURSU BİLGİLENDİRME NOTUDeğerli Velimiz;

 
Hof DİTİB Osmanli Camii Kur’an Kursunun 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi 17.09.2021 tarihinden itibaren başlayacaktır. Döneminin başta öğrencilerimize, velilerimize ve görevlilerimize hayırlar getirmesini Allah’tan temenni ediyoruz.
 
Yavrularımızı sizlerinde desteğiyle Milli ve Manevi değerlere sahip, vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmek temel hedefimizdir.
 
Programda Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Dersleri yanında, mümkün oldukça Ders günlerinin çoğaltılması yerine, ders saatlerinin arttırılması yoluna gidilmiştir. Her öğrenci için hafta sonu bir gün ders yapılacak olup, öğrencinin bir gününü de ailesiyle beraber geçirmesi planlanmaktadır. Bu bağlamda veli, çocuğunu hangi gün derse getireceğini belirlemeli ve bildirmelidir. Gerektiği durumlarda yer olmadığında gün değişikliği yapılabilecektir.
 
Bu sene de 2014, 2015 ve 2016 doğumlu yavrularımız için özel olarak ahlak ve değerler eğitiminin verileceği dini bilgiler anasınıfı oluşturulacaktır.

 
Eğitimde Uyulması Gereken  Kurallarımız ve Bilgilendirme
 
1.     İletişimde genel olarak WhatsApp kullanılmaktadır. Ancak sizlere mesajın gelebilmesi için Bayan Din Görevlisi Gönül ÇAKAN’a ait olan ve iletişim telefonu olarak kullandığımız          0157 542 811 23 nolu telefon numarasının telefonunuzda kayıtlı olması gerekmektedir.
 
2.     Sınıfta oyuncak, cep telefonu ve Mp3 gibi cihazların kullanılması, sakız çiğnenmesi, yiyecek, içecek türü şeyler yenilmesi yasaktır. Derste cep telefonu, ıpad gibi şeylerle oynadığı görüldüğünde, sadece veliye verilmek üzere dernek yönetimi tarafından bir hafta süre ile eşya alıkonulacaktır.
 
3.     Kız öğrencilerimiz derslere başları örtülü, makyajsız, etekli ve dar olmayan elbiselerle gelmelidirler.
 
4.     Öğrencilerin zamanın gelip, zamanında alınması çok önemlidir. Diğer öğrencilerimizin etkilenmemesi açısından geç gelen öğrenci derse alınmayacaktır.
 
5.     Derse bir mazeretinden dolayı katılamayacak olanlar mazeretlerini yazılı olarak  Mektup, SMS veya  WhatsApp olarak ders öncesi DERS HOCASINA göndermelidir. Öğrencimizin başarısı için devamsızlık yapılmaması önem arzetmektedir.
 
6.     Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı, Süre Ezber Kitabı ve Kur’ana geçmesi durumunda Kur’an-ı Kerim’i Derneğimiz tarafından ücretsiz  verilecektir. Diğer eşyalar velilerimiz tarafından temin edilecektir.
 
7.     Elif-ba veya Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler Kitabı, Dua Kitabı, Kalem, boya kalemi ve dosya gibi kişisel eşyaların eksiksiz olarak derse getirilmesi gerekmektedir.
 
8.     Ders saatleri uzun günlerde sabahtan 10:00-14:00 arası , kısa günlerde ise 09:30-13:30 arası olacaktır.
 
 
9.     Dersin işleyişini ya da sınıfın huzurunu bozan öğrencilere görevliler tarafından çeşitli yaptırımlar(ödev, teneffüse çıkmama ya da ders sonunda arkadaşlarından bir müddet sonra çıkma vb) uygulanacaktır.
 
10.  Ders günleri mümkün olduğunca sizlerin isteğine göre ayarlanmaya çalışılacaktır. Öğrenci listeleri cami  ilan panosuna asılacak ve web sayfamızda duyurulacaktır.  
 
11.  Tüm velilerimizin her sene öğrencilerimizin kaydını yeniletmeleri kayıt için derneğe, eğitim giderlerine katkı ve disiplin amacıyla Kayıt Ücreti ödenerek, Kayıt Formu doldurulması gerekmektedir. Kayıtsız öğrenci kesinlikle derse alınmayacaktır. Kayıtların sona ermesi ve Kayıt ücreti yatırılmasında son gün    30 Haziran 2021 tarihi’dir.
 
12.  Öğrencinin 3 defa mazeretsiz veya izinsiz olarak devamsızlık yapması durumunda öğrencinin kaydı silinecek, yerine yedekte bekleyen öğrenciler alınacaktır.
 
13.  Çocuklarınızla akşam bir araya gelip camide hangi konuları işlediklerini anlatmalarını isteyiniz. Ayrıca Öğrenci daha başarılı olması mutlaka evde dersine çalışmalıdır.
 
14.  Öğrencimizin Kursunu ve kurs eşyasını kendi öz malı gibi koruması, zarar verdiğinde tazmin etmesi gerekmektedir.
 
15.  Öğrencilerimizin etkinlik fotoğrafları mümkün olduğunca facebook, instagram, youtube veya web sayfamıza konulacaktır. Bu konuda izni olmayan velilerimizin kayıt formuna not olarak yazmaları gerekmektedir. 
 
16.  Cami ve kursta düzenlenen sosyal etkinliklere, veli toplantılarına, aile eğitim seminerlerine imkânlar ölçüsünde katılmak büyük önem arz etmektedir.
 
17.  Herhangi bir şekilde öğrencilerimizle ilgili dernek veya camimizle ilgili bir sorun olduğunda hizmetin daha verimli hale getirilmesi için her zaman görüş ve önerilerinizi tarafımıza veya yönetime bildirmeniz öğrencilerimizin menfaatine olacaktır.
 
Sonuç olarak bizler şunu her zaman biliyoruz ki; bu çalışmaların başarıya ulaşması ancak siz değerli velilerimizin fedakar emekleri ve sonsuz sabrıyla gerçekleşecektir. Sizleri her zaman olduğu gibi derneğimizde birlik, beraberlik ve işbirliği içinde görmek bizleri mutlu edecektir. Bu şekilde yavrularımıza, derneğimizin de bir çeşit aile ortamı olduğunu hissettirmiş olacağız.

Yeni eğitim-öğretim yılının hepimiz için hayırlı olması dileklerimizle…


 
                                Dernek Yönetimi ve Din Görevlileri
Bilgi ve Kayıt İçin:
 

Dernek Başkanı(Kadir KONAK)                       : 0151 55 750 152
Din Görevlisi(Güngör ÇAKAN)                         : 0151 47 447 106 
Bayan Din Görevlisi(Gönül ÇAKAN)                : 0157 542 811 23
Bayan Din Görevlisi(Hatice TOSUNER)           : 0159 06 33 26 54
 


355 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret365320
KUR'AN PORTALI

DİYANET ÇOCUK

 

DİLEK ÖNERİ KUTUSU