İLETİŞİM BİLGİLERİ

GÜNGÖR ÇAKAN

 

Cep Telefonu:

 

  0151 47 447 106

Theresienstr. 7

95028-HOF

ALMANYA 

AİLE HAYATI

TAKVİM
FACEBOOK SAYFAM
 Facebook Sayfam
ÜYELİK GİRİŞİ

GÜZEL BİR DUA METNİ

                                          VAKİT DUA VAKTİ 

 
*        Ya Rab! Ancak sana kulluk eder, bütün ibadetlerimizde senden yardım isteriz. Bütün hayırlı işlerimizde senin lütfunu bekleriz. Lütfeyle Ya Rabbi!
 
*        Ya İlahel Alemin ! Bütün mahlukatın içerisinde bizleri mükerrem kıldın, çeşitli nimetlerini bizlere ihsan ettin. Kitab-ı Celilinde, “Ey Mü’min kullarım dua ediniz,  duanıza icabet ederim”  buyurdun. Bizlerde buna istinaden ellerimizi açtık, boynumuzu büktük, kemali edeb ile senden istiyoruz,  bizleri boş çevirme  Ya Rabbi!
 
*        Ya Rab! Dua ediyor, Af ve mağfiret diliyoruz: Sen; bizleri affeyle!  Analarımızı - babalarımızı affeyle!
 
*        Bizlere emeği geçenleri, Üzerimizde hakkı bulunanları, bizden hayır duâ umanları, Hulasa; iman ve ikrar ile bu dünyadan âhirete göçenleri bağışla! 
 
*        Yavrularımızı Salih ve Salihalardan eyle… Yavrularımızı Öğrenmiş oldukları ilimlerle vatanına, milletine, dinine faydalı olan kişilerden eyle. Onlara Dünya ve Ahiret saadeti nasib eyle Ya Rabbi!
 
*        Ya Erhamerrahimin; Hasta kullarına şifalar ver, dertli kullarına devalar ver  borçlu kullarına edalar ihsan eyle.
 
*        Yâ Rabbi! Bizleri İslam’ın yolundan, Kur’an’ın ruhundan ayırma! Kitabını okumayı, anlamayı ve hayatımızda yaşamayı nasib eyle!
 
*        Ya İlahel Alemin! Vatanımızı,  Milletimizi, İslam beldelerini, bütün insanlığı kazalardan, belalardan, musibetlerden muhafaza eyle!
                                          
*        Ya Rabbi Vatanımıza, milletimize birlik, dirlik barış ve huzur ihsan eyle.

*        Bayrağımızı, milli birliğimizi, hürriyetimizi ve imanımızı korumak için, silah tutan ve nöbet bekleyen şerefli polisimizi, ordumuzu, yiğit mensuplarını, karada, denizde, havada, daima mansur-u muzaffer eyle.   
 
*        Yâ Rabbe’l-âlemin! Ehli islamı daima aziz ve mensur , düşmanlarını zelil ve makhur eyle ,
 
*        Dünyanın bir çok ülkesinde, Bilhassa bilâd-ı İslam’da; Ezilen, üzülen, horlanan, işkence gören, Açlık - kıtlık ve sefalet çeken, Izdırapları dünyaca izlenen, Acıları ise ta yüreklerimizi sızlatan kardeşlerimize de İmdat eyle Yâ Rabbi!
 
*        Allah’ım! Kalbimizi nifaktan, Amelimizi riyâdan, Dilimizi yalandan, Gözümüzü haramdan, Malımızı hırsızlık ve talandan muhafaza eyle!
 
*        Kalbimizi sevginden mahrum etme, Yâ Rabbi
 
*        Yâ Rab! Sevgili Peygamberimiz; Hayır nâmına Senden neler talep etmişse Biz onları istiyor, Şer nâmına nelerden Sana sığınmışsa, Biz de onlardan Sana sığınıyoruz!
 
*        Gönüllerimizin muradını, İçimizde gizleyip de ifade edemediğimiz niyyet, arzu ve isteklerden Hayırlı olanlarını Sen bizlere ikram eyle, Yâ rabbi!
 
*        Bizlere hayırlı işler, helal kazançlar, Kazançlarımıza hayırlı bereketler Nasip eyle! İşimizde gücümüzde bizleri muvaffak eyle!
                                             2
*        Malımızı - mülkümüzü, Çoluğumuzu – çocuğumuzu Kötü akıbetlerden koru, Yâ rabbi! Yavrularımıza; Hayırlı kısmet ve nasipler, Âile ocağımıza; Mutluluk, huzur ve saadetler Bahşeyle! Bizlere Hayırlı nesiller Nasip eyle!
 
*        Ya  İlahel Alemin! Şu fani alemden beka  alemine yolcu olduğumuz dakikada her fani gibi ölüm acısını tadıp ahiret yolculuğuna çıktığımız anda, huzuruna açık bir alınla   çıkabilmemizi  nasib eyle!
 
*        Okunan Kur’an-ı Kerimi, getirilen salavat-ı şerifleri, kelime-i tevhidleri, yapılan hayrü Hasenatları dergahı izzetinde kabul eyle!
 
*        Okunan Kur’an-ı Kerimler’den yapılan hayru hasenattan hasıl olan sevabı, ilk peygamber Hz Adem Aleyhisselam ile, son peygamber Hz Muhammed Aleyhisselama kadar gelip geçen bütün peygamber efendilerimizin mübarek, aziz ruhu şeriflerine hediye eyledik ikram eyle Ya Rabbi!
 
*        Hasıl olan ecrü mensubatı ol seyyidül–kevneyn Rasülüssakaleyn İmamül-Haremeyn Sallallahü aleyhi vesellem Efendimiz Hazretlerinin ravzai mübarekelerine tarafımızdan fakirane  ve  acizane hediye eyledik vasıl eyle Ya Rabbi!
 
*        Dünyadan ahirete göçen, ana-baba, evladü ıyal, akraba-ü taallükatımızdan ve bilcümle ehli imanın kabirlerini de okumuş olduğumuz  kur'an-ı kerim'in nuruyla pür nur , makamlarını cennet eyle Ya Rabbi!
 
*        Taksiratlarını afv eyle, hasbel beşer içlerinde kabir azabına düçar olanlar var ise, okunan Kur'an-ı kerimler hürmetine afvü mağfiret eyle...
                                                
*        Ya Rabbi! Yapmış olduğumuz bütün ibadet ve taatlarımızı, hayırlarımızı, tutmuş olduğumuz oruçlarımızı, kılmış olduğumuz namazlarımızı dergahı izzetinde kabul eyle! Bizleri İmamdan Kur’an dan ayırma...
 
*        Son kelamımızda Kelime-i tevhid ki "La ilahe illallah Muhammedürrasülüllah" ve Kelime-i şahadet ki "Eşhedü ella ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abdühü ve rasülüh" diyerek çene kapamak nasib eyle...
 
*        Ya İlahel Alemin! Daha nice nice güzel günlere sıhhat ve afiyet içerisinde çoluk çocuğumuzla, dost ve akrabalarımızla ve tüm sevdiklerimizle birlikte ulaşabilmeyi nasib eyle.
 
*        Ya Rabbi, bizleri ve bu hayırlarımıza vesile olanları rızana eren, cennetine giren, cennette cemalini gören, Peygamber Efendimizin şefaatine eren kullarının arasına dahil eyle..
 
*        Ya  İlahel Alemin! Dualarımızı Kabe-i Muazzama’da ve Ravza-i Mutahhara’da yapılan ve kabul olan dualar zümresine  ilhak eyle, ahir ve akıbetimizi  hayreyle, bizleri iki cihanda aziz  eyle! Bizleri sağlık ve âfiyette dâim eyle!
 
*          Essalatü vesselamü aleyke  ya     Rasülallah....
       Essalatü vesselamü aleyke  ya     Habiballah.....
       Essalatü vesselamü aleyke ya Seyyidenevveline vel ahirin  velhamdü lillahi rabbil alemin  ....EL-FATİHA... 
                                                               
Dua eder, dua bekleriz…
 
Güngör ÇAKAN
Hof DİTİB Osmanlı Camii
Din Görevlisi 2020


330 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret365318
KUR'AN PORTALI

DİYANET ÇOCUK

 

DİLEK ÖNERİ KUTUSU